Zrušené představení WORLDS BEYOND BORDER | zpráva z první linie

29

Říjen '20
29. 10. 2020 19:30 - 22:00 Divadlo Za hradbami, Křížová 20, Brno 603 00

Světová premiéra je z důvodu vládních nařízení zrušená a přesunutá do doby, kdy divadla budou moci hrát a lidé se potkávat.

 

WORLDS BEYOND BORDER | zpráva z první linie

Čas konání: 29. 10. 2020, 19:30 - 22:00 hod
Místo: Divadlo Za hradbami, Křížová 20, Brno 603 00
Vstupenky: rezervace na info@divadlopoq.cz; předprodej přes GoOut bude zahájen; prodej v den představení od 19 hodin na místě; jednotná cena vstupného 550 Kč

Divadlo poq přichází opět s něčím původním a ojedinělým. Zahajuje cyklus tematických inscenací Worlds Beyond Border, a to zprávou z první linie.
V režii Dodo Gombára právě vzniká specifický jevištní tvar. Pokoušíme se o večery na hranici divadla a intimního autentického rozhovoru.
V této první inscenaci jde konkrétně o živé setkání diváků s válečnou žurnalistkou, fotografkou a režisérkou Janou Andert propojené s divadelním pojetím skutečného životního příběhu jezídské autorky Nádiji Murád (Poslední dívka v překladu Hany Antonínové), držitelky Nobelovy ceny míru a nositelky ceny Václava Havla za lidská práva, jež přežila týrání Islámským státem.
Vše se bude odehrávat ve scéně a kostýmech Pavly Kamanové, s hudbou Kamila Mikulčíka a Antonína Bukovského. Jezídský hlas ztělesní tři herečky - Tamara Dikyová, Petra Šimberová a Eva Ventrubová.
Po konci představení bude prostor pro rozhovory se všemi umělci, včetně Jany Andert.
Večer se odehraje pouze jednou v Brně, a to 29. 10. 2020 v 19:30 v Divadle Za hradbami, a později jednou v Praze.
V cyklu Worlds Beyond Border (Světy za hranicí) se postupně budou dále rodit inscenace z inspirujících setkání s výraznými osobnostmi, vždy též přítomnými na jevišti. Každý díl bude svou atmosférou a energií zásadně ovlivněný osobností hlavního hosta.

Světová premiéra

Autorka knihy:

Nádija Murád: Poslední dívka

Scénář:

Eva Ventrubová

Dodo Gombár

Překlad:

Hana Antonínová

Režie:

Dodo Gombár

Scéna a kostýmy:

Pavla Kamanová

Hudba:

Antonín Bukovský

Kamil Mikulčík

účinkují:

Jana Andert

Petra Šimberová

Tamara Dikyová

Eva Ventrubová

Kamil Mikulčík

Antonín Bukovský