Zrušené představení: Včela v hlavě – 21. 9. 2020 v 18:30

21

Září '20
21. 9. 2020 18:30 - 19:30 Divadlo Za hradbami, Křížová 20, Brno 603 00

Včela v hlavě

Čas konání: 21. 9. 18:30-19:30 hod.
Místo konání: Divadlo Za hradbami, Křížová 20, Brno.

Doporučený vstup pro děti 6+, ideálně 8-13 let.

Vstupenky na místě před představením od 18:00. Rezervace na info@divadlopoq.cz. Předprodej přes GoOut.cz bude spuštěn.

Dospělí 250 Kč; děti, studenti, senioři 150 Kč; studenti uměleckých škol, plně invalidní důchodci a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P 30 Kč.

Česká premiéra hry pro rodiny s dětmi. Jeden z nejhranějších německých autorů Roland Schimmelpfennig napsal příběh, jejímž hlavním hrdinou je malý chlapec, kterému rodiče alkoholici neumožňují zrovna šťastné dětství. Život mu připravil více starostí, než může dítě unést – ale chlapci naštěstí zbývá ještě svět fantazie. Diváci spolu ním prožijí jeden dlouhý den plný útrap, kterým však dokáže čelit velmi originálním způsobem: promění se ve včelu a zdolává různě obtížné ``levely`` jako v počítačové hře. Jestli je to všechno doopravdy anebo jenom jako, to už autor přenechává divácké představivosti.
V této své první hře pro děti autor využívá typické schimmelpfennigovské postupy, především pak hravou, nenápadně zcizující vyprávěcí formu, která mu umožňuje rozvíjet obraz každodenního světa překvapivě obohaceného o fantazijní, kouzelnou dimenzi.
Hra byla nominována na Mülheimer Theatertage 2017 v kategorii dětských her. Premiéra proběhla v listopadu 2016 v divadle Consol Theater Gelsenkirchen.

Hru pro rodiny s dětmi uvádíme v české premiéře jako inscenované scénické čtení, v hlavní roli s dětským hercem.

Autor:

Roland Schimmelpfennig

Překlad:

Eliška Raiterová

Režie:

Aleš Bergman

Scéna a projekce:

Petr Hloušek

Kostýmy:

Lenka Černá

Hrají:

Vít Ventruba
Daniel Rymeš
Eva Ventrubová

Česká premiéra hry vznikla za podpory Nadace Život Umělce.

Autorská práva k dramatickému textu a překladu v České republice zastupuje Aura – Pont s.r.o., Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4.

Fotogalerie