Včela v hlavě (česká premiéra)

28

Květen '19
28. 5. 2019 19:00 - 20:30 Klub Leitnerova, Leitnerova 434/2, Brno

Včela v hlavě

Roland Schimmelpfennig
Čas konání: 28. 5. 2019, 19:00 - 20:30 hod
Doporučený vstup pro děti od 6 let
Rezervace na info@divadlopoq.cz. Vstupenky na místě: dospělí 250 Kč / děti; studenti; senioři 150 Kč / studenti uměleckých škol; plné invalidní důchodce a držitele průkazů ZTP a ZTP-P 30 Kč

Česká premiéra hry pro rodiny s dětmi. Jeden z nejhranějších německých autorů Roland Schimmelpfennig napsal příběh, jejímž hlavním hrdinou je malý chlapec, kterému rodiče alkoholici neumožňují zrovna šťastné dětství. Život mu připravil více starostí, než může dítě unést – ale chlapci naštěstí zbývá ještě svět fantazie. Diváci spolu ním prožijí jeden dlouhý den plný útrap, kterým však dokáže čelit velmi originálním způsobem: promění se ve včelu a zdolává různě obtížné ``levely`` jako v počítačové hře. Jestli je to všechno doopravdy anebo jenom jako, to už autor přenechává divácké představivosti. V této své první hře pro děti autor využívá typické schimmelpfennigovské postupy, především pak hravou, nenápadně zcizující vyprávěcí formu, která mu umožňuje rozvíjet obraz každodenního světa překvapivě obohaceného o fantazijní, kouzelnou dimenzi. Hra byla nominována na Mülheimer Theatertage 2017 v kategorii dětských her. Premiéra proběhla v listopadu 2016 v divadle Consol Theater Gelsenkirchen.

Scénické čtení

Česká premiéra za podpory Nadace Život Umělce

Autorská práva k dramatickému textu a překladu v České republice zastupuje Aura – Pont s.r.o., Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4.

Překlad:

Eliška Raiterová

Režie:

Aleš Bergman

Scéna a projekce:

Petr Hloušek

Kostýmy:

Lenka Černá

Hrají:

Vít Ventruba
Daniel Rymeš
Eva Ventrubová

Fotogalerie